FAQ

Je to FAQ jednoduché

Šoférovanie AUTOKARAVANU

Sumlight A68
Autokaravan je veľká a ťažká ,,dodávka,,. Jeho hmotnosť, ako aj rozmery znamenajú, že komfort pri jazde nebude rovnaký ako pri osobnom aute. Pri plnom obsadení má cca 3500 kg. Preto musí byť vodič obozretný, predvídať, myslieť dva-tri kroky dopredu pri parkovaní, predbiehaní... Je potrebné zachovávať väčší odstup od áut, kvôli brzdnej dráhe. Taktiež je nevyhnutné počítať s veľkými plochami autokaravnu, ktoré sú citlivé na vietor. Konáre stromov, prístrešky, nízke strechy domov sú prekážky, ktoré pri jazde v osobnom aute netreba riešiť. Pri presunoch je nutné pripočítať s 20-30% času naviac oproti osobnému autu, pretože optimálna rýchlosť je 100-110km/h. Spotreba nafty je približne 10-11l na 100km

Komfort na kolesách

Komfort

V autokaravanoch je motorová klimatizácia. Zákazník k prenájmu dostane posteľné prádlo (letné prevedenie). Hygienické zázemie poskytuje sprchovací kút, umývadlo a chemické WC. Kuchynka je vybavená základným vybavením ako sú hrnce, panvica, taniere, poháre, príbor, atď.)

Súčasťou výbavy je aj vonkajšie kempingové posedenie pre 6 osôb a veľký koberec, všetko si zákazník jednoducho rozloží pod veľkou markízou, ktorá je tiež samozrejmosťou v štandardnej výbave.

Chladenie, voda, kúrenie, plyn

Voda

Chladnička (167 l) + mraziak (29 l) sa automaticky prepínajú v režimoch 230V/plyn/12V, v závislosti v akom stave autokaravan je - pripojený k el. sieti, odpojený od el. siete a jazda.
Plynový sporák má tri platničky. V obytných autách sa nachádza 120l nádrž na čistú vodu. Dopĺňa sa hadicou/krhlou (súčasť výbavy) v kempoch, na pumpách, stellplatzoch. Kombinovaný systém Truma zabezpečuje ohrev vody ako aj vykurovanie nadstavby. Plynové fľaše slúžia na ohrev vody, chod chladničky + mraziaku, kuchynského sporáku a vykurovania.

Zabezpečenie elektroprúdu z dvoch batérií

Bicykle

Autokaravany majú dve batérie, jedna je motorová, druhá slúži na napájanie spotrebičov a osvetlenia v obytnej časti. Autokaravan sa pripája do elektrickej siete pomocou redukcie a káblov (súčasť výbavy). Nie je nutné pripájať sa do elektrickej siete. Chod autokaravanu pokryje druhá batéria na niekoľko dní. Osvetlenie je zabezpečené pomocou LED. 

Stačí úž len:

 1. Vybrať termín
 2. Záväzne rezervovať
 3. Zaškoliť
 4. Vyraziť

A sen sa stáva skutočnosťou...

web

 

Súhlas so spracovaním OÚ

 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie